| Seating Capacity | 3 Adults |
|---|---|
| Loungers | 0 |
| Dimensions | 385×225×119 cm |
| Water Capacity | 5010 L |
| Dry Weight | 603 kg |
| Total Jets | 60 |
| Pumps | 1×4.0HP One-Speed + 2×3.0HP One-Speed + 1×2.0HP One-Speed |
| Heater | 3.0 kW |
| Voltage | 220-240V/50Hz |
| Ampere | 42A |
| Certifications | CE / TUV / UL / ETL |