5U73 U Series swim spa — 5–7 adults, 55 jets, 580×225×138 cm.
| Seating Capacity | 5–7 Adults |
|---|---|
| Loungers | 0 |
| Dimensions | 580×225×138 cm |
| Water Capacity | 7500 L |
| Dry Weight | 960 kg |
| Total Jets | 55 |
| Pumps | 3×3.0HP + 0.5HP Circ. |
| Heater | 3.0 kW |
| Voltage | 220-240V/50Hz |
| Ampere | 32A |
| Certifications | CE / TUV / UL / ETL |