4D40 D Series swim spa — 6 adults, 57 jets, 448×225×139 cm.
| Seating Capacity | 6 Adults |
|---|---|
| Loungers | 0 |
| Dimensions | 448×225×139 cm |
| Water Capacity | 5610 L |
| Dry Weight | 753 kg |
| Total Jets | 63 |
| Pumps | 1×4.0HP One-Speed + 2×3.0HP One-Speed + 1×2.0HP One-Speed |
| Heater | 3.0 kW |
| Voltage | 220-240V/50Hz |
| Ampere | 42A |
| Certifications | CE / TUV / UL / ETL |