7U40 U Series swim spa — 8 adults, 101 jets, 745×225×146 cm.
| Seating Capacity | 8 Adults |
|---|---|
| Loungers | 0 |
| Dimensions | 745×225×146 cm |
| Water Capacity | 9296 L |
| Dry Weight | 1840 kg |
| Total Jets | 101 |
| Pumps | 2×4.0HP One-Speed + 4×3.0HP One-Speed |
| Heater | 3.0 kW |
| Voltage | 220-240V/50Hz |
| Ampere | 49A |
| Certifications | CE / TUV / UL / ETL |