6U01 U Series swim spa — 5 adults, 87 jets, 637×225×147 cm.
| Seating Capacity | 5 Adults |
|---|---|
| Loungers | 0 |
| Dimensions | 637×225×147 cm |
| Water Capacity | 7980 L |
| Dry Weight | 1172 kg |
| Total Jets | 92 |
| Pumps | 1×4.0HP One-Speed + 3×3.0HP One-Speed |
| Heater | 3.0 kW |
| Voltage | 220-240V/50Hz |
| Ampere | 21A |
| Certifications | CE / TUV / UL / ETL |