8A60 A Series hot tub — 8 adults, 2 lounge seats, 66 jets, 225×238×88/90 cm.
| Seating Capacity | 8 Adults |
|---|---|
| Loungers | 2 |
| Dimensions | 225×238×88 cm |
| Water Capacity | 1605 L |
| Dry Weight | 475 kg |
| Total Jets | 66 |
| Pumps | 2×3.0HP One-Speed |
| Heater | 3.0 kW |
| Voltage | 220-240V/50Hz |
| Ampere | 21A |
| Certifications | CE / TUV / UL / ETL |