6R13 R Series hot tub — 6 adults, 1 lounge seat, 73 jets, 220×220×88 cm.
| Seating Capacity | 6 Adults |
|---|---|
| Loungers | 1 |
| Dimensions | 220×220×88 cm |
| Water Capacity | 1425 L |
| Dry Weight | 397 kg |
| Total Jets | 73 |
| Pumps | 2×3.0HP + 0.35HP Circ. |
| Heater | 3.0 kW |
| Voltage | 220-240V/50Hz |
| Ampere | 21A |
| Certifications | CE / TUV / UL / ETL |