6R38 R Series hot tub — 6 adults, 1 lounge seat, 43 jets, 213×213×88 cm.
| Seating Capacity | 6 Adults |
|---|---|
| Loungers | 1 |
| Dimensions | 213×213×88 cm |
| Water Capacity | 1234 L |
| Dry Weight | 396 kg |
| Total Jets | 43 |
| Pumps | 3.0HP + 2.0HP + 0.35HP Circ. |
| Heater | 3.0 kW |
| Voltage | 220-240V/50Hz |
| Ampere | 18A |
| Certifications | CE / TUV / UL / ETL |