6S00 S Series hot tub — 6 adults, 2 lounge seats, 93 jets, 225×225×88/90 cm.
| Seating Capacity | 6 Adults |
|---|---|
| Loungers | 2 |
| Dimensions | 225×225×88/90 cm |
| Water Capacity | 1391 L |
| Dry Weight | 420 kg |
| Total Jets | 93 |
| Pumps | 3×3.0HP + 0.35HP Circ. |
| Heater | 3.0 kW |
| Voltage | 220-240V/50Hz |
| Ampere | 31A |
| Certifications | CE / TUV / UL / ETL |