7R08 R Series hot tub — 7 adults, 4 lounge seats, 28 jets, 210×210×88 cm.
| Seating Capacity | 7 Adults |
|---|---|
| Loungers | 4 |
| Dimensions | 210×210×88 cm |
| Water Capacity | 1200 L |
| Dry Weight | 409 kg |
| Total Jets | 28 |
| Pumps | 1×3.0HP + 0.35HP Circ. |
| Heater | 3.0 kW |
| Voltage | 220-240V/50Hz |
| Ampere | 14.6A |
| Certifications | CE / TUV / UL / ETL |