8R10 R Series hot tub — 8 adults, 1 lounge seat, 113 jets, 259×224.5×88 cm.
| Seating Capacity | 8 Adults |
|---|---|
| Loungers | 1 |
| Dimensions | 259×224.5×88 cm |
| Water Capacity | 1970 L |
| Dry Weight | 498 kg |
| Total Jets | 113 |
| Pumps | 3×3.0HP + 0.35HP Circ. |
| Heater | 3.0 kW |
| Voltage | 220-240V/50Hz |
| Ampere | 31A |
| Certifications | CE / TUV / UL / ETL |